- Погодака: 3444
Одржано треће "Вече усмене традиције општине Медвеђа".
Усмена традиција представља важан део културе како народа у целини, тако и људи одређеног краја, у овом случају са подручја општине Медвеђа. Све до друге половине двадесетог века, велика већина становништва на Балкану била је неписмена, и стога су људи своје уметничке, културне и друге садржаје и потребе исказивали кроз усмена предања, епску поезију и народне песме.
Туристичка организација општине Медвеђа, наставља са активностима на очувању усмене традиције на подручју Горње Јабланице. У четвртак 27. децембра 2019. године, одржана је трећа по реду манифестација „Вече усмене традиције општине Медвеђа“. Манифестацију је отворио Др Небојша Арсић, председник општине Медвеђа, а госте је испред организатора, Туристичке организације општине Медвеђа поздравио Драган Денић. У једноипочасовном програму, пред препуном салом, учествовали су писци епске поезије, чланови Културноуметничког друштва „Разиграно коло“ из Медвеђе, гуслари, фрулаши и гајдаши док је сцена Клтурног центра у Медвеђи била украшена старим употребним предметима и ручним радовима.
У програму су учествовали:
гуслар и писац епске поезије Радосав Додеровић, КУД „Разиграно коло“ из Медвеђе, фрулаш Миљан Токовић, гуслар Радован Вуковић, гуслар Милован Милошевић, фрулаш Никола Пауновић, певачка група у којој су певали: Божидар Ђикановић, Радован Вуковић, Вељко Перовановић, Миљан Токовић, Милован Милошевић, док су на бини „ситан везак везле“ Драгица Марковић и Милица Милаковић.
У оквиру ове манифестацијен приказана су два филма, „Ђурђевдан у Горњојабланичком крају“ који је снимио Културни центар Медвеђе, а подржан је од стране Министарство културе и информисања републике Србије и филм из пројекта Радио Медвеђе, под називом „Једно село, једна прича“.
По завршетку програма у холу испред сале у којој је одржан концерт уприличена је дегустација старих специјалитета кухиње, коју су спонзорисали, Специјална болница за рехабилитацију „Гејзер“ из Сијаринске бање и ресторан „Камелот“ из Медвеђе.